Slider 01 Slider 02 Slider 03 Slider 04 Slider 05 Slider 06 Slider 07
This is an example of a HTML caption with a link.

TechnológieSadra sa osvedčila v mnohých ľudských činnostiach.

Dá sa ňou nielen bezpečne a kreatívne pracovať, ale má prírodný pôvod, čim je cenná z hľadiska stavebno-biologického a ekologického a ekonomicky výhodná.

Sadra je aktívne „dýchateľný“ materiál. Priemyselne vyrábane jednovrstvové sadrové omietky vytvárajú gletovanú alebo hladenú finálnu povrchovú úpravu

Použitie:

Na steny a stropy v interiéroch s obvyklou vlhkosťou vzduchu, vrátane domácich kuchýň a kúpeľní. Nanášanie v jednej vrstve.

Sadra ako stavebný materiál disponuje vlastnosťami, ktoré vytvárajú v interiéroch pohodlné a estetické prostredie. Sadra je úplne bez zápachu a má prírodný pôvod, teda je zdraviu nezávadná. Tým, že „dýcha“ prirodzene reguluje klímu v ovzduší. V čase zvýšenej vlhkosti ju prijíma svojimi pórmi a pri suchej klíme vlhkosť vracia prostrediu. Voda viazaná v sadre tiež pôsobí ako zabudovaná ochrana proti požiaru, väčšia odolnosť voči oderu, tak isto akumulačné vlastosti, keď sadra neberie teplo a miestnosť vychladne tak teplo odovzdá do miestnosti. Nezanedbateľný je tiež estetický prínos sadry – dokonale hladký biely povrch bez nerovností.

Výhody sadrových omietok

 1. Ekologické a zdraviu neškodné
  Sadra je prírodný produkt. Na výrobu pálenej sadry sa používajú len mierne teploty, takže sa môže produkovať s malým množstvom energie.
 2. Racionálne
  Systémy povrchových úprav so sadrovou omietkou podmieňujú rýchle stavebné úkony hlavne kvôli:
  • jednoduchému spracovaniu
  • rýchlemu schnutiu
  • vylepšenému systému logistiky
 3. Mnohostranné
  Systémy povrchových úprav so sadrovou omietkou umožňujú:
  • použitie na všetkých bežných pevných stavebných podkladoch
  • využitie na steny a stropy
  • vytvorenie hladkého povrchu
  • byť vhodným podkladom pod rôzne povrchové úpravy (farby, tapety, obkladačky atď.)
 4. Pohodlné
  Systémy povrchových úprav so sadrovou omietkou ponúkajú na základe stavebno-fyzikálnych vlastností mnohé výhody pre užívateľa.
  Regulácia izbovej teploty:
  Aby sa zabránilo tepelným stratám, najnovšie sa stavajú domy čo najbližšie pri sebe. Takto viac neprichádza k nepretržitej výmene vzduchu, ktorá sa dnes reguluje cielene vetraním. Popri tom sa v obytnom priestore stále zvyšuje vlhkosť vzduchu, najmä pri sprchovaní, kúpaní, varení a dýchaní. Moderný dom potrebuje preto možnosť regulovať túto vlhkosť. Sadrová omietka môže na základe veľkej pórovitosti čiastočne pojímať vyššiu vlhkosť vzduchu v čase prechodných období a potom ju odovzdávať naspäť do miestnosti práve v čase, keď to potrebujeme – keď je vzduch nežiadúco suchý.
 5. Bezpečné - Protipožiarna ochrana
  Sadrové omietky nie sú horľavé. Patria do skupiny stavebných materiálov A1 (nehorľavé). Pri tvrdnúcom procese sa spája časť vody so sadrou, ktorá zostáva v sadre naviazaná v kryštalickej forme. V prípade požiaru sa táto voda postupne uvoľňuje a takto zabezpečuje protipožiarnu ochranu stavebných konštrukcií a ich častí.

Ak Vás zaujíma aké materiáli používame kliknite sem